Recital Katarzyny Jamróz

 

 

 
 
 

           To program, który od początku zachęca publiczność do wspólnej podróży, do wzruszeń i do wspólnego śpiewania. Katarzyna Jamróz opowiada w skrócie jaką drogę przeszła od czasów mniej poważnych do tych dzisiejszych  zmagań z piosenką.

Towarzyszy jej muzycznie doskonałe „trio lekko jazzowe", przy akompaniamencie którego, każdy kolejny utwór nabiera zarówno cech znajomych, jak i koncertowej głębi...

A w tej muzycznej uczcie nie zabraknie takich utworów jak „Panienka z temperamentem" pióra Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, czy „Kabaretu" Kandera i Ebba w doskonałym tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

Recital ten jest bardzo dziwna podróżą, więc w zależności od warunków atmosferycznych mogą sie tam znaleźć naprawdę przeróżne, wymagane na daną pogodę piosenki... Można się więc spodziewać zarówno przepięknej pieśni „Obok Nas", jak i „Bossanovy do poduszki", gdy wszystkie znaki meteorologiczne skłaniają do tańca.

Jedno jest pewne, pod koniec publiczność nie wyczuwa już bariery jaka na początku dzieliła ją ze sceną...
 

 


 
Najpiękniejsze Pieśni żydowskie

 

 To koncert złożony zarówno z takich klezmerskich utworów, jak „Az der Rebe Tanzt", „Sha,Shtil ,Makht Nisht Keyn Gerider", „Miasteczka Belz", jak i piosenek napisanych specjalnie dla Katarzyny Jamróz przez ostatniego Klezmera Rzeczypospolitej- Leopolda Kozłowskiego  i Jacka Cygana; takich jak : „Ta jedna Łza", „Memento Moritz" oraz wiele innych.
Śpiewając najpiękniejsze pieśni żydowskie, Katarzyna Jamróz przenosi nas w piękny, zapomniany już świat z obrazów Chagalla, wzrusza, opowiadając historie rodem z krakowskiego Kazimierza, a momentami bawi do łez, ukazując specyficzny dość humor towarzyszący, mimo różnych życiowych trudności , bohaterom tych dalekich i bliskich muzycznych podróży.

 

 


 
Recital Katarzyny Jamróz z kwartetem „Tango Bridge"

 

To znakomite kompozycje Astora Piazzolli wykonywane przez Katarzynę Jamróz w oryginale, oraz z polskimi tekstami Anny Burzyńskiej, pochodzacymi ze spektaklu :"Tango Piazzolla". Miłośnicy tanga, a w szczególności tanga Astora Piazzolli będą mogli wysłuchać takich utworów ,jak ;" Oblivion" , " El Viaje", " Vuelvo el Sur", "Che Tango", czy "Maria de Buenos Aires".

Formacja „Tango Bridge” – muzyczny most między Argentyną, Krakowem i Poznaniem - w swoim repertuarze posiada tanga klasyczne, utwory Astora Piazzolli w stylu tango nuevo, tanga polskie w aranżacjach w stylu tanga argentyńskiego oraz utwory współczesne inspirowane tangiem, pełne niepokoju, rytmicznej zadziorności, porywające do tańca. Wspaniała muzyka, eksponująca dynamizm i wewnętrzne napięcia grana przez zespół pod kierownictwem Grzegorza Frankowskiego, najpiękniejsze szlagiery Piazzolli w urzekającym wykonaniu Katarzyny Jamróz i oczywiście namiętne tanga przeniosą nas w świat zmysłów i pożądań. Bo tango to nostalgia i wyzwanie, ciągłe niespełnienie i spotykanie się pragnień...

 

 


 
Katarzyna Jamróz w repertuarze Edith Piaf

 

Niezwykła kobieta, niezwykły głos i niezwykłe życie... Katarzyna Jamróz  gra główną rolę w spektaklu „Piaf" wystawianym w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Jakość tego przedstawienia w reżyserii Tomasza Dutkiewicza zbudowana jest na głębi artystycznych zdolności Katarzyny Jamróz. To ona swoim głosem i aktorstwem tworzy niepowtarzalny klimat zanurzonego w biografii francuskiej piosenkarki klasycznych już utworów muzyki popularnej. W swoim recitalu Kasia śpiewa utwory właśnie z tego spektaklu. Usłyszymy największe przeboje Piaf m.in. Padam Padam, Non, Je ne regrete rien, L'Accordeoniste, Mon Dieu, Hymne A L'Amour, do których polskie słowa napisał A.Ozga.

 

 


 
„Przyjaciółki" czyli jak zrobić recital

 

To połączone dialogami dwa recitale śpiewających aktorek: Katarzyny Jamróz i Katarzyny Zielińskiej, wykonane z towarzyszeniem „Grupy Mo Carta”, która akompaniuje aktorkom podczas całego wieczoru, jak również wykonuje szereg żartów muzycznych.

Program opowiada o dwóch śpiewających aktorkach, do których dzwoni reżyser z propozycją przygotowania recitalu gwiazdorskiego.  Kiedy obie orientują się, że mają wystąpić razem we wspólnym programie w charakterze śpiewającego duetu, rezygnują z propozycji i dziękują za taką współpracę. Postanawiają każda na własną rękę przygotować osobisty recital.  Obserwujemy przygotowania raz jednej raz drugiej. Są w stałym kontakcie. Czasem  coś wykonują wspólnie. Rezygnując z pracy z reżyserem posiłkują się a to podręcznikiem naukowym pt. „Reżyseria w weekend“, a to wypowiedziami wybitnych luminarzy piosenki, próbując zastosować na scenie wygłaszane przez nich rady, porady, sugestie i sentencje. Wypowiedzi wybitnych twórców i odtwórców piosenki aktorskiej widzowie zobaczą za pośrednictwem telebimu  lub ekranu plazmowego. Dialogi aktorek dotyczą również ich relacji między sobą, życia publicznego, kariery, życia prywatnego, rodzinnego, recenzji w kolorowych pisemkach itp.

Wybór piosenek obejmuje znane i lubiane przeboje sprzed lat, które wykonują na przemian lub wspólnie obie artystki. W programie znalazły sie zarówno liryczne jak i lekkie w formie, zabawne piosenki: „Przyjaciółka“, „Cabaret“, „Szuja“, „Jak rozpocząć cyrkowe przedstawienie", „Z kim tak Ci będzie“, „Gdzie Ci mężczyźni“, „Romans Otwocki“, „Zrewididuj mnie“, „Awionetka“, „Jesteśmy tu tylko przejazdem“, „Zęby“, „Krzyżówka“, „Tango na głos“, „I tak warto żyć“, „Alkoholicy z mojej ulicy“, „Zawalidroga – Stonoga“, „Ogrzej mnie“, „Beczka piwa“...